Телефон : 032-275-54-05, 236-83-53
Графік роботи лікарні: цілодобово
Графік роботи адміністрації: 9:00 - 17:30

Краснуха

Краснуха – вірусна хвороба, що характеризується дрібно-плямистим висипом, збільшенням лімфовузлів та помірно вираженою лихоманкою. У дітей хвороба, як правило, має помірний характер, проте краснуха має серйозні наслідки для вагітних жінок, призводячи до загибелі плода або вродженого дефекту, відомого як синдром вродженої краснухи (СВК).

У зовнішньому середовищі вірус швидко інактивується під впливом ультрафіолетових променів, дезінфектантів і нагрівання. При кімнатній температурі вірус зберігається упродовж декількох годин, добре переносить замороження.


Шляхи зараження

Краснуха викликається вірусом краснухи, який поширюється загалом так само, як застуда або грип. Джерелом інфекції є хворі краснухою. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом при чханні, кашлі чи розмові. Симптоми можуть проявитись через 2-3 тижні після контакту з інфікованою людиною. Людина є заразною протягом тижня перед появою симптомів та до 6 днів після появи висипу. Частіше хворіють діти у віці 4-10 років. Люди, хворі на краснуху, повинні лишатись вдома протягом 6 днів після появи висипу, щоб запобігти зараженню інших людей. Дуже важливим є уникати контакту з вагітними жінками, тому що захворювання є надзвичайно небезпечним для них, і може призвести до ураження плоду та розвитку вроджених виродливостей.

Імунітет після хвороби – стійкий довічний.


Симптоми краснухи

Інкубаційний період триває від 11 до 24 днів. У дітей хвороба зазвичай проходить помірно, і виявляється у таких симптомах як висип, невелике підвищення температури тіла (<39°C), слабкість, кон’юктивіт. Симптоми хвороби зазвичай з'являються через 2-3 тижні після зараження. Висип, який з’являється у 50-80% випадків хвороби та зазвичай починається на обличчі та верхній частині шиї перед тим, як поширюється по всьому тілу, триває 1-3 дні. Найбільш інфекційний період – це перші п’ять днів після появи висипу. Виражені збільшення і болючість задньошийних і потиличних лімфатичних вузлів. Дорослі, хворі на краснуху, можуть страждати на артрит та біль у м'язах і суглобах.

Коли жінка інфікується вірусом краснухи на ранніх термінах вагітності, ймовірність передачі вірусу плоду становить 90%. Це може стати причиною викидня, народження мертвої дитини або важких вроджених дефектів, відомих як СВК.